Moje refleksje po nagraniu i przesłuchaniu podcastu

… Było fajnie… ale dziś nie tylko o tym.

Z Maciejem Latosem spotkaliśmy się jakieś dwa miesiące temu. Było późne popołudnie i duży ruch, jak zawsze na Nowym Świecie. Ładny spokojny dzień letni. Myśleliśmy oboje, że Starbucks będzie dobrym miejscem na nagranie tego odcinka. Może nie jest idealnie, ale uważam że muzyka i głosy w tle nadają mu trochę więcej życia i takiego realizmu!

Od początku – Przez jakiś czas zastanawiałam się czy to dobry pomysł, czy warto się w jakiś taki sposób wychylać i wyrażać siebie. Dodałam parę dni wcześniej pierwszy „medyczny” post na instagramie pod tytułem „podobno jestem pielęgniarką…” i zrobiłam wielkie oczy. Jak na to, że nie jestem człowiekiem bardzo instagramowym, a media społecznościowe są mimo wszystko mi trochę obce – odzew był duży i bardzo mnie poruszył. Pisaliście w wiadomościach prywatnych o swoich pierwszych przeżyciach z pracy, swoich trudach, dyskutowaliśmy o studiach i o tym jak bardzo jesteśmy niedocenianą grupą zawodowa. To utwierdziło mnie w przekonaniu, że nawet jak nie wypadnę dobrze, będzie to bardzo ciekawe doświadczenie i będę w stanie opowiedzieć w skrócie swoje początki z Intensywną Terapią.

Maciej jak zawsze okazał się profesjonalistą w związku nie tylko ze sprzętem czy samym podejściem do tego nagrania, ale i z bardzo płynnym pociągnięciem rozmowy.  Na początku czułam mały stresik, ponieważ podcasty Maćka są nagrywane bez tak zwanych poprawek – co zresztą słychać wszystkie te moje „aaaa” i „eee” – takie życie 😀 . Później jednak zupełnie odleciałam (zwykle tak mam jak komuś coś opowiadam z emocjami) i naprawdę myślę, że ładnie się to dalej potoczyło.

Z samej rozmowy już nie pamiętam wszystkiego (sama musiałam przesłuchać ten odcinek cały, żeby sobie pewne rzeczy przypomnieć). Jednak pamiętam, że czułam się bardzo swobodnie i dzięki temu udało nam się nagrać aż godzinę tej rozmowy.

Maćku – znałam Cię jak byłeś przewodniczącym koła, widziałam jak wykładasz na konferencjach, a Twój blog często ratował mi tyłek na studiach przed różnymi zaliczeniami. Teraz poznałam Cię jako prowadzącego podcast o tematyce medycznej. Za każdym razem jesteś równie profesjonalny. Dlatego ze swojej strony chcę podziękować za możliwość uczestniczenia czynnie w tym nagraniu !

Link do nagrania  – http://krewmozg.pl/km-012/

Polecam Wam również przesłuchać pozostałe odcinki podcastu #krewmozg. Pielęgniarstwo w każdym z nich jest pokazane w zupełnie inny sposób, choć niektóre wątki się łączą. Myślę, że każdy związany i niezwiązany (ale ciekawy) z medycyną może tam znaleźć coś dla siebie.

Magia Medycyny w Intensywnej Opiece Medycznej – ten odcinek ja dedykuje głównie studentom, którzy nie chcą iść w jakikolwiek oddział pediatryczny ze względu na obawy. Dacie sobie radę ! Może nie na kardiologii, może nie na bloku czy na oddziale zakaźnym, ale na pewno znajdziecie swoją drogę.

W byciu pielęgniarzem/pielęgniarką – wspaniałe jest to, że uczymy się całe życie ! 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s